Медобслуговування дітей у школі У батьків, які бажають бачити своїх дітей добре вихованими, розумними та здоровими, далеко не першим постає питання санітарно-гігієнічного стану тієї школи, куди вирушить учитись їхня дитина

Віддаючи дитину до першого класу, батьки перш за все вибирають школу «ближче до дому». Вони цікавляться питанням рівня освіти в тому чи іншому навчальному закладі, прискіпливо вибирають для свого чада першу вчительку, закуповують канцелярське приладдя ледве не на рік. На перший погляд - прекрасні амбіції. Але стає сумно, що в батьків, які бажають бачити своїх дітей добре вихованими, розумними та здоровими, далеко не першим постає питання санітарно-гігієнічного стану тієї школи, куди вирушить учитись їхня дитина.

ЩОДЕННІ ТРАВМИ

Школа є громадським масовим закладом, де щодня зустрічаються та спілкуються тисячі дітей з різними емоціями. На жаль, таких травм, як синці, гулі, подряпини, порізи, важко уникнути. Такі травми трапляються як у підлітків, так і в молодших школярів. Якщо ж дитина підліткового віку знає, як справитися з гулею, приклавши до неї холодний предмет, то першокласник навіть уяви не має про таку народну медицину, і тут у пригоді стане медсестра з медпункту.
У школі щодня працює медпункт з 8:00 до 16:00 години.
Одна з найбільших проблем у школі - це зимові карантини, викликані постійними епідеміями грипу. І хоча щороку учням роблять спеціальні профілактичні щеплення, покращенню стану здоров'я це не сприяє. Щозими у школах країни спостерігається збільшення кількості хворих на різні простудні захворювання, які можуть сприяти серйозним ускладненням здоров'я учнів. Карантини, як стверджують медпрацівники, навіть сприяють поширенню інфекції в організмі дитини. Карантини проводяться з метою уникнення масового розповсюдження інфекції школою, натомість діти весь час позапланових канікул проводять на вулиці, граються у сніжки, катаються на снігу, ліплять снігових баб, а ближче до вечора в них піднімається температура, а наступного дня лікар виписує низку пігулок чи направлення на стаціонарне лікування. Батьки часто не розуміють, яку шкоду може принести звичайне простудне захворювання, у результаті бувають навіть фатальні випадки.»

За матеріалами: Освіта.ua

/Files/images/01475166.jpg

Схема періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів
загальноосвітніх навчальних закладів



Вік дитиниЛікар-педіатр (лікар загальної практики— сімейної медицини)Лікарі-спеціалістиДодаткові методи досліджень
1234
6 років (перед вступом дозагально-освітнього навчального закладу)1 раз на рікДитячий хірургОртопед-травматолог дитячийОфтальмолог дитячийСтоматологІнші спеціалісти запоказаннямиАналіз крові (гемоглобін) та інші за показаннями
7, 8, 9, 10 років1 раз на рікЗа показаннямиЗа показаннями
11 років1 раз на рікДитячий хірургОртопед-травматолог дитячийОфтальмолог дитячийСтоматологІнші спеціалісти запоказаннямиАналіз крові (гемоглобін)Аналіз крові нацукор у дітей з групи ризику по цукровому діабету та інші запоказаннями
12, 13 років1 раз на рікЗа показаннямиЗа показаннями
14, 15 років1 раз на рікСтоматологГінеколог дитячого тапідліткового віку (запоказаннями)Дитячий хірургЕндокринолог дитячийПсихолог (за показаннями)ФлюорографіяАналіз крові (гемоглобін) та інші за показаннями
16, 17 років1 раз на рік терапевт у разі обслуговування в студентській поліклініціСтоматологГінеколог дитячого тапідліткового віку (запоказаннями)Флюорографія
Щороку перевірка гостроти зору; слуху; постави та плантографія проводиться молодшим спеціалістом з медичною освітою

/Files/images/84289630.jpg

Харчування в школі

Здорове харчування - шлях до успіху!

/Files/images/66375510.png


«Профілактика грипу».

Шановні читачі! Минуло не так багато часу, а ми знову на порозі нової епідемії грипу тагострихреспіраторних інфекцій.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я , очікується в 2019-2020 роках циркуляція слідуючих 4 штамів грипу:
-«Канзас» ( А/Н3N2);
-«Брісбен» ( А/Н1N1);
-«Колорадо» ( відноситься до групи вірусів В /Victoria);
-«Пхукет» ( відноситься до групи вірусів В/Yamagata)/.
В групі ризику на цей час молоді люди. По прогнозам епідеміологів в сезон 2019/2020 роках грипом та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 міліонів чоловік. Пік епідемічного підйому очікуєтьсяв грудні 2019 року тав кінці січня на початку лютого 2020 р.
Із 4збудників вірусу грипу будуть в Україні циркулювати 2 нових «Канзас» ( А/Н3N2) та «Брісбен»(А/Н1N1).
Якщо до нас дійде новий вірус «Канзас» тов групі ризику в якій реєструється найбільше смертельних випадків будуть не щеплені люди пенсійного віку.
Основною групою ризикувірусу «Брісбен» є діти, люди працездатного віку з хронічними захворюваннями (цукровим діабетом, бронхіальною астмою, ожирінням і вагітні).
Чому вакцинація людей має велике значення. Завдяки вакцинації ймовірність важкого перебігу захворювання і ускладнення зменшується на 60%, ймовірність смертельних випадків зменшується на 80 %, а вірогідність госпіталізації зменшується на 50%.
В цьому році Україна закупила вакцину проти грипу виробництва Франції та Кореї. Французька вакцина 4-х компонентна та діє на 4 штами віруса, корейська вакцина 3-х компонентна та діє на 3 штами віруса.
Станом на 01.12.2019 року вакциновано з початку епідемічного сезону 193 тис. 882 особи в Україні.За 48 тиждень щеплено проти грипу 16 465 осіб в Україні. В м. Миргороді та Миргородському районі щеплено проти грипу 150 осіб.
Інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРІ становить 447, 1 на 100 тис. населення, що6, 2 % менше рівня епідпорогового по Україні.
З 31.09.2019 р. по 01.12.2019 р. перехворіло 3,5% населення країни, госпіталізовано 35732 особи, із них 80% це діти до 17 років.
В цивілізованому світі основним заходом профілактики грипу та його ускладнень є щеплення. Вакцинація від сезонного грипу повинна бути завершена до перевищення епідемічного порогу (вересень-листопад). Щоб уникнути ускладнень хвороби та можливих летальних випадків особливу увагу слід звернути на імунізацію осіб із групи медичного, епідемічного та професійного ризику.
Керівникам підприємств, закладів та установ незалежно від форм власності в період епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРВІ слід забезпечитивиконання заходів передбачених комплексним планом готовності в міжепдемічний період та реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ щодо організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів затверджено головою районної державної адміністрації та міським головою.
В перелік профілактичних та протиепідемічних заходів входить:
- дотримання санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату та режиму провітрювання приміщень. Вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції;
-у разі виявлення медичним працівником захворювання на грип та ГРВІ забезпечити їх відсторонення від роботи;в разі відсутності медичного працівника на підприємстві, установи, організації відсторонення від роботи проводиться медичним працівникомамбулаторії ЗПСМ яка обслуговує дане підприємство;
- проведення неспецифічної профілактики грипу таГРІ (гігієнічні заходи, які дозволяють менше контактувати з вірусом);
- забезпечення працівників, безпосередньо зайнятих обслуговуванням населеннязасобами індивідуального захисту органів дихання із заміноюїх кожні 4 години;
- забезпечення працівників милом або антисептиком для дотримання правил особистої гігієни;
- забезпечення осіб які працюють на відкритому повітрі теплим одягом; приміщеннями для обігріву та харчуванням;
- забезпечення наявності у загальнодоступних місцях ( на інформаційних стендах, табло, тощо) інформації, пам'яток з профілактики грипу та ГРВІ.

Керівники закладів освіти забов'язані:
-забезпечити інформування місцевих органів виконавчої влади з метою прийняття ними рішення про призупинення навчально-виховного процесу за відсутності 20% від загальної кількості учнів з причини захворювання на грип та ГРВІ;
-обмежити проведенняспортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів;
- організувати проведення дезінфекції столового посуду та іграшок, а також вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня, дезінфекційними засобами;
- проведення при можливості в дошкільних навчальних закладах знезараження повітряного середовища приміщень за допомогою бактерицидних ламп за відсутності дітей протягом 30хв.з наступним провітрюванням;
- дотримання режиму провітрювання групових осередків в дошкільних навчальних закладах;
- недопущення виходу на лінію шкільних автобусів з несправною опалювальною системою.

Керівникам підприємств усіх видів та форм власності забезпечити:
-недопущення виходу на лінію транспорту з несправною опалювальною системою;
- організацію проведення вологого прибирання пасажирського транспорту після закінчення робочої зміни з використанням засобів дезінфекції.

Щодо профілактики грипу та ГРВІ яких потрібно дотримуватись пересічному громадянину раджу ознайомитисяз пам’яткою, щодо профілактики грипу та ГРВІ яка додається.

Заступник начальника відділу
державного нагляду за
дотриманням санітарно законодавства
Миргородського міськрайонного управління
ГУ Держпродспоживслужби
в Полтавській області М.І. Гавриленко

/Files/images/91526043.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 115