Трудолюб...На карті Полтавщини це єдиний населений пункт із такою значимою назвою, яку подарував мальовничому селу його засновник, відомий історик, етнограф і агроном В.Я.Ломиківський. І жителі своєю невтомною працею споконвіку підтверджують, що вони - справжнітрудолюби.
Коли чується слово "Трудолюб", відразу уявляється прекрасне подвір'я і простора привітна школа, споруджена за нестандартним проектом. Але справжню честь і славу навчальному закладу приносять здібні і талановиті учні та висококваліфіковані і самовіддані педагоги. Колектив школи успішно працює над проектами "Оновлена школа", "Школа-Трудолюб".
П'ять учителів різних номінацій брали участь в обласному конкурсі "Учитель року". Учителі школи щорічно представляють свої методичні розробки на обласному ярмарку "Творчі сходинки освітян Полтавщини", беруть активну участь у методичній роботі району, є членами і керівниками творчих груп, членами комісій по перевірці робіт районних олімпіад.
Талановиті класоводи дали старт, за 22 років існування школи, 330 випускникам, 25 з яких нагороджені золотими медалями, 12 - срібними. Пишається школа своїми випускниками, 49% з яких здобули і здобувають вищу освіту в Полтаві, Харкові, Києві.

Нині у школі навчається 123 активних, небайдужих учнів із Трудолюба, Шахворостівки, Малинівки, Любівщини, Деркачів, Миргорода, Ярмаків та Єрок, які організовано підвозяться шкільним автобусом.

Гімн школи

(Музика О. Пахмутової,слова Т. Шелюг)

Заходь у школу, як ідуть на свято,
Будь оптимістом і навчись горіть.
Ти можеш тут зробити так багато –
Цього потрібно тільки захотіть.

А якщо важко – то борись,
А якщо сумно – посміхнись,
Добру учитись намагайся,
Байдужості і ліні бережись.

Ми станемо командою одною,
Тут навчимося вірить і дружить,
Долать біду родиною одною,
Людиною, як скарбом дорожить.

Нас розум вчили поважать
І слів на вітер не пускать.
Науку всю ми добре знаєм,
Життя оцінить нас за це на «п’ять».

А поки що ми ростемо у школі,
Хоча й тепер турботи немалі.
За це ми завжди будем вдячні шкоі,
Бо Трудолюб найкращий на землі.

А коли з школи ти підеш,
Знання з собою понесеш,
Не збийся з вірного путі,
Будь Трудолюбу відданий в житті.